Новости Ровно / Происшествия / Немовляті з Рівненщини зупинили серце на вісім годин

Немовляті з Рівненщини зупинили серце на вісім годин

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)

Таїсії Блищик із села Великі Телковичі на Рівненщині зробили операцію на серці того дня, коли народилася, 21 листопада. Якщо не прооперувати в перші три дні життя, дитина гине. У дівчинки були поміняні місцями артерії серця


Мати дитини Наталія Блищик, 29-річний юрист, лежить із нею в лікарні Центру дитячої кардіології та кардіохірургії при "Охматдиті". На жінці фіолетовий вельветовий халат, обличчя втомлене.


 Дізналася на четвертому місяці, — розповідає. — Нас із села відправляють в область на УЗІ. Там сказали, що порок серця під питанням. Перші дітки були здорові, то вірила, що і з цією все буде добре. А на п`ятому місяці заговорили, що кесаритимуть у Києві.


Наталія народила у столичному пологовому №4. Доньку одразу привезли до Центру дитячої кардіології. Оперували 8 год.


— Поки лежала тут, біля неї сидів чоловік. Тиждень у реанімації була. Вже сама їсть. Кажуть, буде здорова.


— Це — одна з найскладніших операцій, — розповідає Ганна Павлова, науковий співробітник Центру. — У немовляти дуже маленькі судини. Оперують їх в окулярах, що збільшують у кілька разів. Наркоз глибокий, аби малеча не відчувала болю. Сердечко зупиняємо, підключаємо дитину до апарата штучного кровообігу. Ми відсікли артерії серця й інші судини. Поміняли їх місцями й зашили.


Дитина з вадою серця може дожити до кінця вагітності, бо за неї дихає мати. На третій-п`ятий день після народження починає дихати сама.


— Важко сказати, як поведе себе серце Таїсії. Воно росте, може змінитися. Але вже зараз 80 відсотків того, що все буде добре.


Вади серця плоду в Київському центрі дитячої хірургії почали діагностувати 10 років тому. Зараз сюди скеровують дітей з усієї України. 29-річна Марина Осман на четвертому місяці вагітності прийшла перевірити серце дитини. Завідувач поліклініки Андрій Куркевич, 44 роки, водить датчиком по животу жінки.


— Хтось відвертається, а тут дитинка смокче пальчик, — показує на екрані. — Збільшую зображення серця в кілька разів. Дивлюся, чи на місці всі відділи, чи сформувалися судини. Скільки камер та клапанів має орган, як вони працюють. Тут усе в порядку.


На другому місяці вагітності серце не більше, як зернина, на п`ятому — як квасолина. Щоб добре роздивитися, треба не менше години.


— Мами дивляться на пальчики та стать дитини замість того, щоб спитати, як працює серце. Вад є більше 200. Їх добре видно вже на 20-му тижні. Зробіть УЗД серця дитини в місцевій поліклініці. Якщо є збої, направляють до нас. Коли скорочується надто швидко чи повільно, даємо мамі таблетки. Якщо бракує клапанів чи артерій, одразу по народженні оперуємо. Дев`ять із десяти дітей отримують здорове серце й повноцінно живуть.


5 000 дітей із вадами серця народжуються щороку в Україні. 10% помирають у перші 12 місяців. 42% не доживають до 18 років. Операції в перші дні життя роблять 1,7 тис. немовлятам на рік.
 Источник: charivne.info
09 декабря 2013 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

У рівненській автоколоні є і жінки-водії

Автоколона на підтримку "Євромайдану" вирушила з Рівного о 10-ій ранку. У Білій криниці рівненські водії близько години чекали однодумців зі Львова та Луцька. Загалом з Рівного зібралося на столичний

Вбивство... жертва жінка

На Рівненщині чоловік отримав термін 13 років за вбивство колишньої дружини.

Обучали волонтеров, как помогать ближнему

Три дня подряд в конце февраля при Петропавловском храме в Басивкуте активистов православного волонтерского движения Ровенщины учили руководитель отдела ЦБСС Днепропетровской епархии, директор ПМЛ

На конкурс листівок надійшло більше трьох десятків робіт

На Рівненщині триває арт-конкурс для дітей «Намалюй свято».

У столиці знайшли зниклого рівнянина

Про розшук Віктора Деркача ми повідомляли у листопаді місяці. Чоловік ще 13 червня пішов до магазину, який знаходиться на вулиці Київській, вийшов з нього і зник.
Популярные новости