Новости Ровно / Происшествия / УПЦ на Рівненщині об’єдналися. І вже роз’єдналися

УПЦ на Рівненщині об’єдналися. І вже роз’єдналися

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Усі п’ятеро владик православних конфесій 13 листопада підписали Меморандум про єдину Україну та єдину Українську помісну православну церкву. Проте не минуло й тижня, як ситуація змінилася радикально навпаки.

Спочатку владики дійшли згоди на тому, що всі визнають і моляться за цілісну і єдину державу Україну, виступають за створення єдиної Української помісної православної церкви, засуджують дії Росії як агресора, всі проти розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою.

Але митрополити Рівненський і Острозький Варфоломій та Сарненський і Поліський Анатолій з огляду на ту реакцію, яка не забарилася надійти з Києва, свої підписи з Меморандуму відкликали. В УПЦ Московського патріархату крок до об’єднання, який зробили керівники православних єпархій на Рівненщині, назвали цинічним проявом ворожих сил, сам документ меморандуму – провокативним, зрадницьким. Представників Київського патріархату назвали розкольниками.

17 листопада митрополити Рівненський і Острозький Варфоломій та Сарненський і Поліський Анатолій були негайно викликані до Києва, де, згідно з повідомленням прес-служби Рівненської єпархії УПЦ КП, – отримали суворі догани. Перед ними поставили вимогу негайно відкликати з Меморандуму свої підписи.

У Рівненській єпархії УПЦ МП на цю тему – жодних прилюдних заяв. По приїзді з Києва ніхто коментарів не давав. Учора, 19 листопада на питання нашого кореспондента чи відкличе він свій підпис, митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій відповів коротко: «Я вже відкликав свій підпис. І ніхто ніяких доган нам не давав». Варто принагідно нагадати, що 13 листопада після підписання Меморандуму в обласному музично-драматичному театрі владика Варфоломій на питання журналістів, чи узгоджені його дії з патріархом Кирилом, відповів, що це його власна позиція і що він має на неї право. Виходить, не має права митрополит Московського патріархату на власну позицію.

Людмила МАРЧУК
19 ноября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

У Рівному підписали Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісн ...

13 листопада 2014 року в Рівненському обласному музично-драматичному театрі було підписано Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву.

Зоопарк запрошує на «Свято Змія Горинича»

16 листопада Рівненський зоопарк запрошує рівнян та гостей міста на «Свято змія Горинича».

На Рівненщині підписали Меморандум про співпрацю в рамках впровадження інкл ...

У Рівному 11 установ, організацій та благодійних фондів, які причетні до освіти, виховання, реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами підписали спільний Меморандум про

УПЦ МП обрала нового предстоятеля

Українська православна церква Московського патріархату обрала новим предстоятелем митрополита Буковинського та Чернівецького Онуфрія.

У Рівному оживили області України

"Рівне за Єдину Україну". Флеш-моб під такою назвою пройшов сьогодні на майдані Незалежності у Рівному. Його учасники підкреслюють: Україна - неподільна держава. Хто долучився до акції та в чому її
Популярные новости