Новости Ровно / Происшествия / 80 власників магазинів оштрафували за продаж цигарок і алкоголю дітям

80 власників магазинів оштрафували за продаж цигарок і алкоголю дітям

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
З початку року на території Рівненщини працівники міліції виявили 167 дітей за розпиттям спиртних напоїв і у нетверезому стані в громадських місцях та 171 – за курінням тютюну. 80 власників та працівників магазинів і торгівельних точок оштрафували за продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім, а 68 громадян притягнули до адмінвідповідальності за схиляння дітей до пияцтва та куріння.

Передумовою цієї сумної статистики став необмежений доступ дітей до спиртної і тютюнової продукції, а також – відсутність контролю батьків за часом і способом проведення дозвілля своїх чад.

Підлітки, які палять та вживають алкоголь, не виявляють інтересу до спорту, уникають розумових задач, не беруть активної участі у шкільному та соціальному житті. Ці діти не мають тих запасів життєвих сил і тієї витривалості, яка властива їх юному віку, і тому досить часто за різними показниками у розвитку опиняються позаду своїх товаришів. Крім того, під дією алкоголю підлітки вчиняють адміністративні та кримінальні правопорушення.

Які б профілактичні заходи не проводила міліція, батьківський контроль завжди має бути на належному рівні. Саме батьки, передусім, мають знати, де буває їхня дитина та чим вона займається. Основне завдання в боротьбі з цим злом полягає в тому, щоб не спокушати дітей цигарками та спиртним, — не допустити вступу до рядів курців та алкоголіків все нових і нових молодих людей, перервати цю ланцюгову реакцію розповсюдження пагубних звичок.

Довідка: Із 16 років наступає адмінвідповідальність за ст. 178 (поява у нетверезому стані або розпиття спиртних напоїв у громадських місцях). Про факт повідомляється навчальний заклад, служба у справах сім’ї і молоді. Якщо неповнолітній притягується до відповідальності по цій статті повторно, підлітка ставлять на облік в наркодиспансері.

Якщо дитині не виповнилося 16 років, до адмінвідповідальності притягаються батьки — ст. 184 (невиконання батьківських обов’язків по вихованню дітей). Батьки можуть отримати попередження, або сплатити штраф від одного до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів.

За схиляння дітей до вживання алкоголю, згідно зі ст. 180 Кодексу про адмінправопорушення (доведення неповнолітнього до стану сп’яніння), до відповідальності притягуються дорослі. Штраф – від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів.

Особи, які здійснюють продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім, притягуються до адміністративної відповідальності згідно ст. 156 Кодексу про адмінправопорушення (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами). Штраф — від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів.

Усі справи, що стосуються дітей та підлітків, розглядаються у суді.
21 сентября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Працівники ДАІ Рівненщини навчають дітей «Дорожній грамоті»

У рамках проведення заходів під назвою «Увага! Діти на дорозі!» працівники ДАІ продовжують проводити профілактичну роботу з підростаючим поколінням з безпеки дорожнього руху.

На Рівненщині від торгівлі алкогольними та тютюновими виробами бюджет отри ...

За минулий місяць до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло 909 тис. грн. плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Всього ж з початку року даний

У Рівному школярка розбила лобове скло у автомобілі... пакетом з водою

Матеріальний збиток завданий власнику транспортного засобу становить близько 9000 гривень.

Розваги для дітей і батьків пропонували у Рівненському ПДМ

Утретє зібрали давніх та нових друзів у рівненському палаці дітей та молоді. День розчулення - свято для наймолодших рівнян та їх батьків.
Популярные новости