Як сплачуватимуть податки призвані на військову службу

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
На допомогу нашим мобілізованим громадянам законодавці підготували ряд позитивних
нововведень. Так, з 08 червня поточного року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 р. No 1275-VII.Відповідно до даного законодавчого акта на особливий період не обкладаються податком на доходи фізичних осіб компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації. Крім того на такі суми не нараховується і єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Не обкладається податком на доходи фізичних осіб також вартість допомоги (причому у будь-якій формі), отриманої власне мобілізованою особою або членом її сім’ї.

Якщо ж мобілізована особа є суб’єктом господарювання – підприємцем або іншою
самозайнятою особою, то відповідно до змін усі мобілізовані на особливий період самозайняті особи на весь строк своєї військової служби звільнені від обов’язків нарахування і сплати таких податків: єдиноподатники – відповідно, єдиного податку, решта самозайнятих осіб – податку на доходи фізичних осіб та, відповідно, такі особи звільняються від подання звітності за такими податками.

Що стосується єдиного соціального внеску, то фізичні особи – підприємці, які не
використовують працю найманих працівників, на весь строк служби за мобілізацією протягом особливого періоду звільняються від обов’язків нарахування, сплати та подання звітності з цього внеску.

Якщо мобілізований підприємець використовує працю найманих працівників, то на час своєї служби він має право уповноважити іншу особу виплачувати таким працівникам зарплату, але тоді така уповноважена особа зобов’язана за нього утримувати з таких виплат ПДФО, нараховувати ЄСВ (але при цьому не сплачувати такі суми), вести облік та зберігати документи, подавати звітність і допускати перевіряючих, видавати працівникам довідки про доходи.

Сплатити утримані із працівників суми ПДФО та нараховані і утримані суми ЄСВ за весь час своєї служби підприємець зможе особисто, здійснивши їх розстрочення на 180 календарних днів починаючи з дати демобілізації.

Звертаємо увагу, що всі ці звільнення не автоматичні. Щоб їх отримати самозайнята особа повинна подати за місцем податкової реєстрації заяву та копію військового квитка чи іншого документа, де є дані про призов такої особи і строк військової служби.

При цьому термін на подання такої заяви – 10 днів після демобілізації (або після подальшого лікування чи реабілітації, якщо такі мали місце).

24 июня 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

На Рівненщині виявлено 16 неоформлених найманих працівників та 19 випадків ...

Під час кожної перевірки, що проводилися цьогоріч аудиторами ГУ Міндоходів області, встановлені порушення законодавства. Зокрема, виявлено 16 нелегальних працівників, яких залучено до оподаткування.

Рівненськи мобілізованим зарахують час служби до стажу

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила директор Департаменту соцзахисту Рівненської ОДА Ольга Підкидач.

На Рівненщині - 28 мільйонерів

Отримані торік доходи в розмірі понад 1 млн.грн. задекларували 28 громадян області. Загальна сума їхніх доходів – майже 90 млн.грн. Декларантами самостійно нараховано до сплати 0,6 млн.грн. податку.

У лютому бізнесом Рівного сплачено понад 64 мільйони гривень ЄСВ

З початку 2014 року показник зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сягнув майже 147 мільйонів гривень.

19 лютого 2014 року – граничний термін сплати єдиного податку платниками II ...

ДПІ у м. Рівному повідомляє платникам єдиного податку третьої-шостої груп, що єдиний податок сплачується ними протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за
Популярные новости