Новости Ровно / Экономика / На Рівненщині та Волині варитимуть сири

На Рівненщині та Волині варитимуть сири

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)

Міністерство розвитку громад та територій України надало 20 млн грн держпідтримки на розвиток сироваріння в Рівненській та Волинській областях.


Одинадцять громад з Рівненщини, та ще одна з Волині – це Цуманська, об’єдналися і будуть разом виготовляти молочну продукцію та сири. Мова йде про Козинську, Варашську, Мирогощанську, Гощанську, Боремельську, Корецьку, Млинівську, Повчанську, Бугринську, Острожецьку, Острозьку ТГ Рівненської області.


"Локомотивом" у цьому процесі стала Козинська тергромада. Саме остання подала відповідний проєкт і стала переможцем у Міністерстві розвитку громад та територій України.


Такий проект дасть поштовх для розвитку регіону. Люди не лише отримають нові робочі місця та збільшать надходження до місцевих бюджетів. А й будуть розвивати сільське господарство в громадах і в регіоні загалом.


Зокрема, проєкт передбачає не лише виробництво продукції, а й утримання худоби, облаштування територій для її випасу, закупівлю відповідного обладнання для сироварні.


- Проєкт реалізовуватиметься упродовж 2 років. За цей час місцеві жителі отримають консультації щодо виготовлення сирів та подальшого просування своєї продукції, будуть придбані добрива та травосуміші, підготовлені та засіяні пасовища, буде придбаний трактор та інше обладнання для заготівлі кормів, населення отримає обладнання для доїння корів, облаштовані свердловини для водопостачання тощо», - пояснює голова Козинської ТГ Іван Школяр.


Переймати досвід Козинська громада планує в підприємства, яке займається переробкою молока, виготовленням кисломолочних виробів, сметани та різноманітних сирів під брендом «Гощанська долина сиру», повідомляє пресслужба Рівненської ОДА.

21 декабря 2021 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Педагоги Рівненщини отримають ще 200 ноутбуків

200 додаткових ноутбуків за кошти держсубвенції отримають вчителі Рівненщини. Їх закупили на зекономлені під час проведення тендеру гроші. Нагадаємо, минулого...

На тваринництво Рівненщини виділили майже 20 мільйонів дотацій

19,5 мільйонів гривень з держбюджету надійшло на часткове відшкодування вартості племінних генетичних ресурсів. Така сума майже удвічі більша, ніж торік. 

У січні 2017 року на Рівненщині сплачено 30,2 мільйона гривень роздрібного ...

До бюджетів місцевих громад Рівненщини спрямовано майже 30,2 мільйона гривень роздрібного акцизу

Рівненщина отримає півмільйона доларів США на розвиток

У Рівненській області стартувала ІІІ-тя фаза Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тристоронню партнерську Угоду про офіційний її початок підписали в облдержадміністрації.

На стратегію розвитку Рівненщини дасть гроші Євросоюз

Наближати рівень життя села до обласного центру та розробляти конкретні кроки для розвитку регіону на Рівненщині будуть за гроші Євросоюзу. Усе це в рамках проекту "Підтримка політики регіонального

На проекти громад дадуть гроші

Громади Рівненщини мають можливість втілити проекти завдяки участі у різноманітних конкурсах – загальноукраїнських, обласних, районних, або ж іноземних, аби відновити роботу дитсадка, утеплити