Новости Ровно / Экономика / Завод без замовлень, люди – без зарплати

Завод без замовлень, люди – без зарплати

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
У такій трясовині колись престижне підприємство оборонного комплексу борсається багато років.

Та в понеділок на Рівненському авторемзаводі був день сподівань. Сюди приїжджав заступник генерального директора з розвитку державного концерну «Укроборонпром» Артур Херувимов.Візит став наслідком низки звернень міської влади та рівненського мера Володимира Хомка до цього мегапромислового об’єднання, від волі і планів якого напряму залежить, чи працюватиме завод, чи постачатиме для війська транспортну і бойову техніку. Бо все іде до того, що підприємство скоро дорозпродасть те обладнання, що залишилося з часів Союзу, і кане в Лету, увійде в історію як ще одне потужне оборонне виробництво, яке держава залишила без замовлень, а відтак – і шансів вижити. І чому, питається? Адже відремонтовані машини потрібні фронту, як повітря.

Аби побачити й обговорити стан справ на місці, на підприємство також прибули представники міської, обласної влад, місцеві депутати, профспілкові діячі. Зібралися й працівники заводу, яких тут ще залишилося близько сотні. Така-от антикризова нарада – як врятувати підприємство.

Артур Херувимов відразу оголосив позицію «Укроборонпрому»:

– Заводу потрібен ефективний менеджер і чіткий план виводу підприємства з кризи. Запропонуйте нам людину, якій це до снаги, переконайте нас, що її план реальний і назавтра ми призначимо її виконувати обов’язки директора. А ваш завод візьмемо за руку й проб’ємо разом міністерські стіни, за якими є стабільні держзамовлення.

– Авторемзавод на сьогодні має понад 15 мільйонів гривень боргу, – зауважив заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук. – Його рахунки заблоковані, тож навряд чи навіть геніальний менеджер у цих умовах зрушить цю машину з місця. Та у міської влади є продуктивні ідеї, ми готові й зацікавлені у тім, аби долучитися до порятунку заводу.

– Підприємство стоїть у центрі міста аж на 13 гектарах. Тут уже почали ставити котеджі. То, може, в «золотій» землі секрет доведення його «до ручки»? – чи то спитала, чи наголосила депутат Рівнеради Марія Конощук.

Розмова склалася. Багато та емоційно висловлювалися інженери й робітники. І ніби вийшли таки на конструктив. Головний інженер авторемзаводу Сергій Лизін оголосив свій варіант відродження. І був почутий. У будь-якому разі в «Укроборонпромі» тепер про нього знають, як про реального, та небайдужого до справи кандидата на керівника заводу. І план його готові обговорити в столиці.

– На цьому тижні ні, а от наступного – будь ласка, засядемо за обговорення і планування, – конкретно запропонував Артур Херувимов.

Що ж, чим це обернеться, поживемо – побачимо. Чи це був черговий «візит ввічливості», який знову нічим не закінчиться, чи цього разу «Укроборонпром» таки всерйоз візьметься рятувати завод.
Сергій СНІСАРЕНКО
25 сентября 2015 /
Источник: rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Рівненський радіозавод: з одинадцяти тисяч вестатів залишилося три

Що нині з нашим радіозаводом? Чи хоч колись його повернуть у державну власність? Чи покарають хоч одного винного у дерибані найновішого й найбільшого, найкращого в Європі підприємства військової

Кабмін розгляне звернення Рівнеради щодо запуску сміттєпереробного заводу

Звернення Рівненської міської ради щодо врегулювання законодавства, яке б дозволило працювати місцевому сміттєпереробному заводу, розглядатиме Кабінет Міністрів України. Відповідь на це звернення

«Колектив та роботу на РЗВА потрібно зберегти» - Сергій Рибачок

Голова Рівненської облдержадміністрації Сергій Рибачок зустрівся з трудовим колективом «РЗВА-Електрик». Рівненська ОДА реагує на напружену ситуацію, яка виникла на Рівненському заводі високовольтної

Депутат Рівнеради звозив молодь на смітник

2 липня, відбулась екскурсія на територію Рівненського сміттєпереробного заводу. Це спільний проект компанії "Санком-Рівне" та МГО "Молодь-Діє".

Чому у Тинному заводу по утилізації небезпечних відходів не буде?

У Тинному заводу з утилізації небезпечних відходів не буде. Так вирішила громада цього мікрорайону Рівного на громадських слуханнях, цими вихідними. Нагадаємо, у Тинному «Всеукраїнська екологічна