З початку року обсяги споживання газу на Рівненщині зменшилися на 15%

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
За 10 місяців 2014 року обсяги транспортування газу на Рівненщині зменшились на 70,9 млн куб. м. або на 14,8%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. У зв’язку зі зменшенням споживання газу скоротилися і об’єми транспортування газу по ПАТ «Рівнегаз». Так цьогоріч компанія недоотримала близько 23,1 мільйонів гривень доходів закладених в тариф на транспортування.

За 10 місяців поточного року всіма категоріями споживачів було спожито 408,7 млн. м. куб. газу, що на 14,8% менше порівняно з відповідним періодом минулого року. Так, теплопостачальні підприємства використали менше газу на 11,9 млн. куб. м або на 13,8%, бюджетна сфера — на 3,7 млн. куб. м (28,5%), промисловість – на 10,1 млн. куб. м (10,6%), а побутові споживачі — на 45,3 млн. куб. м (15,9%).

Подальше падіння обсягів споживання і транспортування газу та зменшення виручки від його реалізації, в умовах загального погіршення економічної ситуації в країні аж ніяк не зменшує об’єми робіт із обслуговування та утримання великої системи газопостачання Рівненщини. Навпаки, в період фінансової нестабільності це призводить до значно більших затрат на обслуговування газових мереж. І щоб абоненти ПАТ «Рівнегаз» були забезпечені стабільним та безперебійним газопостачанням, єдиним виходом із нинішньої ситуації є збільшення тарифу на транспортування газу.

«Якщо зростає ціна на газ, відповідно, повинні зростати і тарифи. Проте, незважаючи на те, що з початку 2014 року ціна на газ в середньому зросла на 60%, тариф на постачання був збільшений лише на 4%, а на транспортування – на 19,6%. Тому на сьогодні єдиним виходом із ситуації є коригування тарифів на транспортування, розподіл та постачання природного газу у бік збільшення», — зазначає перший заступник голови правління ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.

Через падіння курсу гривні та інфляційні процеси стрімко зростають ціни на матеріали та обладнання. Приміром газовий лічильник подорожчав на 150 гривень, вартість метра металевої труби збільшилася майже вдвічі, а газозварювальне обладнання тепер коштує 5,5 тис. грн., що на 2,5 тис грн. дорожче ніж торік. Майже удвічі зросли витрати компанії на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, також значно збільшились видатки на обслуговування газорозподільчих пунктів.

За останні роки обсяг реалізації природного газу по ПАТ «Рівнегаз» скоротився майже на 26% — з 729 млн. куб. м в 2010-му до очікуваних 545 млн. куб. м. на кінець 2014 року.
19 ноября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Хто не має лічильника, той з 1 жовтня оплачуватиме газ за новими нормами сп ...

ПАТ «Рівнегаз» повідомив про нові норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників.

Споживачі заборгували ПАТ «Рівнегаз» понад 25 мільйонів гривень

ПАТ «Рівнегаз» впродовж серпня відключило від газопостачання 355 боржників з метою недопущення подальшого зростання заборгованості споживачів за спожитий природний газ перед підприємством, що може

ПАТ «Рівнегаз» повідомляє

Відповідно до постанови НКРЕ від 27.08.2014 № 1153 з 01.09.2014 граничний рівень ціни на природний газ для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, без урахування

ПАТ “Рівнегаз» відновило постачання скрапленого газу

З 1 вересня постачання скрапленого газу для потреб мешканців Рівненської області відбуватиметься за новою ціною. Тепер один балон місткістю 21 кілограм коштує 180 гривень з ПДВ, а запасів

ПАТ «Рівнегаз» безкоштовно повірило понад 13 тисяч газових лічильників

ПАТ «Рівнегаз» проводить планову повірку лічильників у споживачів Рівненської області. Відповідні заходи передбачені нормами чинного законодавства та спрямовані на забезпечення достовірного обліку
Популярные новости