Багаті покупці – це все, що потрібно торгівлі для процвітання

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Професійне свято працівників торгівлі з кожним роком дає представникам цієї професії все менше підстав для святкування, а все більше – для нарікання на проблеми галузі та згадування її кращих часів. Ось і нинішня наша розмова з ветераном цієї галузі, головою Регіональної ради підприємців та членом координаційного комітету підприємництва при Рів­ненській облдержадміністрації Тамарою ТИМОЩУК вийшла зовсім не святковою, хоча приводом для неї послужило якраз професійне свято працівників торгівлі.

– Тамаро Улянівно, як сьогодні тор­гівлі живеться?

– Торгівля розкошує тоді, коли покупці – багаті. Коли високий рівень життя і люди мають гроші. А сьогоднішня економічна ситуація залишила покупцям мінімальні купівельні можливості, тож від цього торгівля й страждає насамперед: люди сильно обмежили себе в покупках!

– Скажіть, а чи партнери галузі, скажімо орендодавці, які надають підпри­ємцям в оренду торгові площі, ставляться до цих труднощів з розумінням? Прямо кажучи, чи знижують вони орендну плату?

– Орендна плата – це найперший головний біль. Вона дуже висока. Орендодавці тримають високі орендні ціни, особливо у привабливих для торгівлі людних місцях: сьогодні в центрі міста, та й у торгових комплексах на околицях за квадратний метр торгової площі потрібно платити від 200 до 300 гривень оренди. І господарів приміщень можна зрозуміти, бо вони переживають ті ж труднощі, що й ми. Курс долара виріс утричі, а ціни залишились на тому ж рівні. Отже, заробітків практично нема, бо їх з’їла інфляція.

– Тим часом влада, намагаючись витиснути з торгівлі більші надходження до бюджету, хотіла повсюдно запровадити касові апарати. Знаю, що ви були серед тих підприємців, які з цього приводу пікетували Верховну Раду.

– Була. Бо така новація – не на часі. Це наша перспектива. Якщо ж ввести касові апарати зараз, то цей крок знищить малий і середній бізнес остаточно. А в нас і так масово закривається підприємни­цтво. Тільки за останній квартал у Рівному знялись з реєстрації і ліквідували власну справу майже 4 тисячі підприємців.

– Чи варто так рубати кінці? Хіба не можна
перечекати?

– Якби ж то не треба було платити податки. Податки зросли, соціальні платежі за найманих пра­цівників – теж, і зарплати працівникам треба підвищувати. А з чого? Ціни на товари підвищились, бо це пов’язано з курсом долара, а продажі впали через низьку купівельну спроможність людей, яка не може бути вищою при рівні наших зарплат. Усе в цьому економічному ланцюгу взаємопов’язано.

– А який сектор торгівлі нині ще більш-менш тримається?

– Продукти і секонд-хенд. Це той сегмент, який сьогодні виручає нашого збіднілого покупця.

– Тамаро Улянівно, скільки років ви працюєте в торгівлі?

– 32.

– Коли для торгівлі були найкращі часи?

– У період піднесення економіки, докризові роки. Взагалі, хто встиг розкрутитися в 90-і роки, викупити приміщення для торгівлі, той виживає.

– А сьогодні розпочати бізнес у цій сфері…

– … дуже важко, практично неможливо. У виграші ті, хто має свої приміщення, а не орендує.

– Тамаро Улянівно, ті, хто приїжджає до Рівного, дуже хвалять нашу торгівлю. Мовляв, у нас шикарні торгові центри європейського зразка. Як би це зробити таку промоцію Рівному, щоб до нас приїжджали за покупками, як-от їдуть в Одесу чи Хмельницький?

– Був час, коли в нас активно реконструювали і осучаснювали центр, то тоді підтягнулись до нового рівня всі. Вклали гроші і зробили наші торгові приміщення красивими, сучасними, я б сказала, цивілізованими.

Потрібно повідкривати ще побільше маленьких кафе, кожне з яких мало б своє неповторне лице і ексклюзивні пропозиції. Але зробити такі оптові ринки, як у Хмельницьому чи Одесі, неможливо. Колись на всю околицю славився наш автомобільний ринок, та його в боротьбі за територію знищили.

– Які ви маєте побажання для своїх колег у переддень професійного свята?

– Витримати випробування, які нам посилає цей нестабільний час, і вийти з них із найменшими втратами. Миру, здоров’я, надії, радощів великих і маленьких. Бо навіть у такий час треба все сприймати позитивно.

– Справді, можна використати цей час для набуття досвіду боротьби за виживання.

– І важливо завжди знаходити можливість допомагати тим людям, які поруч і які потребують підтримки.

Розпитувала Людмила МОШНЯГА
24 июля 2015 /
Источник: 7d.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Станіслав РЯЗАНОВ: «Не можу залишатися спокійним, коли стикаюся з абсурдом»

Депутат Рівнеради Станіслав Рязанов не часто виступає на сесії. Проте коли вже підходить до мікрофона, то «ріже матінку-правду», не оглядаючись на особистості, а нерідко й не добираючи слів.

Міський голова Володимир Хомко після сесії Рівнеради дав оцінку бюджету-201 ...

– Помиляється той, хто думає, що цей бюджет прийнято абсолютно в новому форматі, – сказав Володимир Хомко, – на жаль, це не так.

Як змінилися ціни на ринку нерухомості в Рівному

До Рівного «військовий» попит не дійшов, ціни продажу в умовних одиницях не змінювалися. Зате ця одиниця дійсно умовна: її вартість у гривні не дорівнює ринковому курсу долара, а спеціально

Заборона торгівлі алкоголем вночі

Міська влада Рівного запрошує громадян на слухання з приводу заборони торгівлі алкоголем у нічний час

Як рівненським підприємцям вийти на ринок ЄС?

Рівненських підприємців вчать освоювати європейські ринки. Навчання для місцевих бізнесменів організувала молодіжна організація Smart People. А для цього - запросила гостя зі столиці — професора
Популярные новости
Loading...