Новости Ровно / Бизнес / ДПІ інформує: військовий збір і фізичні особи-підприємці

ДПІ інформує: військовий збір і фізичні особи-підприємці

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Серед інших змін в податковому законодавстві, які почали діяти з січня поточного року, на особливу увагу заслуговують новації в справлянні військового збору.

Механізм утримання військового збору, строки сплати залишилися колишні. Розмір ставки військового збору також не змінився і становить 1,5 відсотка, а от база оподаткування суттєво розширилася. Якщо раніше військовий збір справлявся із зарплатних доходів, окремих цивільно-правових договорів та деяких виграшів, то починаючи з 1 січня 2015 року його слід утримувати з тих же доходів, з яких утримують податок на доходи фізичних осіб.

Крім того, з цього року під оподаткування військовим збором потрапили і доходи фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування та від здійснення незалежної професійної діяльності.

Слід враховувати, що у разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат, тобто військовий збір буде нараховуватись на річний доход без урахування витрат.

Питання у який спосіб буде сплачуватися військовий збір з підприємницьких доходів та чи потрібно його утримувати підчас виплати підприємницьких доходів податковими агентами, без сумніву, сьогодні цікавить не лише всіх податкових агентів, а й приватних підприємців та самозайнятих осіб.

Перш за все варто зазначити, що фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та фізичні особи – підприємці, крім тих, що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно будуть розраховувати військовий збір у розмірі 1,5 відсотка чистого оподатковуваного доходу, відображати в річній податковій декларації та сплачувати у терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є 2015 рік.

Терміни сплати військового збору:

для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року;

для фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – до 1 серпня 2016 року.

По-друге: з метою уникнення подвійного оподаткування військовий збір не утримується суб’єктами господарювання та/або самозайнятими особами при виплаті доходів фізичним особам – підприємцям або фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, за здійснення ними своєї діяльності, якщо фізичною особою надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, або копію довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Разом з цим, платник, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також сплатити військовий збір з таких доходів.

Таке роз’яснення передбачено проектом узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором, що розміщений на веб-порталі ДФС України.
11 февраля 2015 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

ДПІ інформує: про зміни в оподаткуванні військовим збором

У січні 2015 року платниками Рівного вже сплачено до бюджету 2,1 млн. грн. військового збору. Загалом за серпень — грудень 2014 року для потреб армії до зведеного бюджету надійшло майже 20 млн. грн.

Рівняни заробили понад 3 мільйони гривень на продажу нерухомості

З початку року 52 мешканці обласного центру задекларували 3,1 млн. грн. доходів, отриманих минулоріч від продажу нерухомого майна.

Порушники законодавства при виплаті заробітної плати сплатили більше 274 т ...

З початку року за рахунок контрольно-перевірочної роботи податківці м. Рівного встановили 108 випадків порушень порядку нарахування та перерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб,

Фахівці ДПІ у Рівному відповідають на запитання рівненських платників пода ...

Фахівці ДПІ у Рівному відповідають на запитання рівненських платників податків

На Рівненщині - 28 мільйонерів

Отримані торік доходи в розмірі понад 1 млн.грн. задекларували 28 громадян області. Загальна сума їхніх доходів – майже 90 млн.грн. Декларантами самостійно нараховано до сплати 0,6 млн.грн. податку.
Популярные новости