Про зміни податкового законодавства – під час «гарячої лінії»

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
В ДПІ у м.Рівному відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання дозвонювачів, що стосувались новацій податкового законодавства, відповідала начальник інформаційно-комунікаційного відділу Ірина Матвійчук. Найцікавіші запитання та відповіді на них пропонуємо вашій увазі.

Чи оподатковується благодійна допомога, що надається фізичними особами учасникам АТО та переселенцям?

Верховна Рада з 26 вересня поточного року звільнила від оподаткування податком на доходи фізичних осіб благодійну допомогу, що надається фізичними особами учасникам АТО, переселенцям, іншим особам, а підприємцям дозволила віднести суми такої допомоги до складу витрат.

Відповідні зміни були внесені Законом України від 2 вересня 2014 року №1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги».

Так, ПДФО не будуть сплачувати як особи, які отримують благодійну допомогу, так і ті благодійники – фізособи, які її надають. Додатковим підпунктом 165.1.54 п. 165.1 ст.165 Податкового кодексу передбачено вичерпний перелік осіб, благодійна допомога яким не буде оподатковуватись. Це учасники АТО, учасники масових акцій протестів на майдані, переселенці з АРК, східних регіонів, члени їх сімей тощо.

Обов’язковою умовою для звільнення благодійників – фізосіб від оподаткування ПДФО є вимога про їх внесення до Реєстру антитерористичної операції (РВАО).

З якого часу діятимуть норми щодо збільшених обсягів постачання при обов’язковій реєстрації платником ПДВ до 1 млн. грн.?

Починаючи з 01.01.2015 р. обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу , у тому числі з використання локальної, або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців сукупно не перевищуватиме 1 млн. грн.. ( без урахування ПДВ). Нагадуємо, що наразі „поріг” обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ встановлено у розмірі, що перевищує 300 тис. грн.

Чули, що з 1 листопада поточного року розширено перелік підакцизних товарів. Яка продукція підпаде під оподаткування акцизним податком?

Відповідно до Закону України від 31.07.2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» з 01 листопада 2014 року акцизним податком обкладатиметься продукція товарних позицій 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД, в якій вміст спирту етилового складає 8,5% об’ємних одиниць і більше.

Таким чином, до алкогольних напоїв віднесено продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів. Раніше вони класифікувалися як харчові, але неалкогольні продукти дієтичного споживання.

Для таких напоїв встановлено ставку акцизного податку – 70,53 грн. за 1 літр 100% спирту (пп. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу).

Крім цього такі напої повинні маркуватись марками акцизного податку відповідно до п. 226.6 ст.226 Податкового кодексу.

Якщо я – підприємець - фізична особа вирішив припинити свою бізнесову діяльність, то як правильно це зробити, щоб не мати штрафних санкцій та чи проводитиметься у цьому випадку перевірка податковою?

08 липня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за заявницьким принципом» від 13.05.2014 № 1258-VII.

На сьогодні, для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням фізична особа-підприємець або уповноважена нею особа повинна подати або надіслати державному реєстратору лише реєстраційну картку на проведення державної реєстрацій припинення підприємницької діяльності фізичною особою за її рішенням.

При цьому підприємець буде позбавлений свого статусу починаючи з дати внесення до ЄДР запису про припинення підприємницької діяльності такого підприємця. Разом з тим, після припинення підприємницької діяльності фізичною особою за нею залишається обов’язок і відповідальність за погашення своїх боргів перед кредиторами, а також на таку фізичну особу розповсюджується процедура банкрутства, за зобов’язаннями, що виникли внаслідок підприємницької діяльності.

Право на проведення відповідно до законодавства перевірок платників податків надає контролюючим органам п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України. Згідно з п.п. 78.1.7 п.78.1 ст. 78 Кодексу обставиною, наявність якої надаватиме контролюючому органу право на проведення документальної позапланової перевірки, може бути, зокрема, припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, подання заяви про зняття з обліку платника податків.

Варто зазначити, що фізичні особи – підприємці можуть бути зняті з обліку в органах доходів і зборів у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи доходів і зборів.

Отже, у разі наявності визначених Податковим кодексом обставин для проведення документальної позапланової перевірки фізичної особи – підприємця, у тому числі і у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої особи, податкової інформації, яка може свідчити про заниження або завищення суми його податкових зобов’язань, про порушення вимог законодавства контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тощо керівник контролюючого органу приймає рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків – фізичної особи, яке оформлюється наказом.
01 октября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Що необхідно знати про сплату податку на доходи при продажу нерухомості

Нещодавно до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Рівному звернувся платник із доволі цікавим запитанням

Податківці спілкувались з рівнянами в режимі телефонного зв’язку

В ДПІ у м. Рівному цього тижня відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Платники податків спілкувалися із начальником управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій

Близько 4 мільйонів гривень сплатили за торгові патенти платники Рівного

З початку року платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності сплачено до бюджету 3,7 млн. грн., що на 289,0 тис. грн. більше аналогічного періоду минулого року.

Фахівці ДПІ у Рівному відповідають на запитання рівненських платників пода ...

Фахівці ДПІ у Рівному відповідають на запитання рівненських платників податків

Як сплачуватимуть податки призвані на військову службу

На допомогу нашим мобілізованим громадянам законодавці підготували ряд позитивних нововведень. Так, з 08 червня поточного року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих
Популярные новости