Фахівці ДПІ у Рівному відповідають на запитання рівненських платників податків

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
У зв’язку з виробничою необхідністю підприємство направляє працівника на навчання (семінар), що проводиться за кордоном. Чи необхідно утримувати податок на доходи фізичних осіб із вартості такого навчання?
Якщо витрати роботодавця у зв’язку із участю найманого працівника у навчанні (семінарі) згідно із р.ІІІ Податкового кодексу підлягають включенню до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, то вартість такої участі не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку незалежно від того де відбувається навчання (семінар) – за кордоном чи на території України.

Профспілкова організація надає подарунок члену профспілки. Який порядок оподаткування такого подарунку?
Подарунок, наданий профспілкою своїм членам, що не перевищує суми 50% мінімальної зарплати (у 2014 році – 609,00 грн.) в місяць, не оподатковується (згідно п.п.165.1.39 п.165.1 ст.165 розділу IV Податкового кодексу). Сума перевищення вартості подарунку оподатковується податковим агентом (профспілковою організацією) з використанням коефіцієнта за ставкою 15% (та/або 17%).

Дитина інвалід, якій вже виповнилось 18 років, успадковує майно від тітки. За якою ставкою буде оподатковуватись вартість такого майна?
Враховуючи те, що фізична особа по досягненню нею повноліття (18 років) втрачає статус дитини-інваліда, то вартість будь-якого об’єкта спадщини, який успадковується такою фізичною особою від фізичної особи - резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення (зокрема тітки), підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Я планую продати квартиру, яку отримала у спадщину. Чи треба буде сплачувати податок на доходи фізичних осіб з доходу від продажу майна, якщо квартира перебуває у власності менше трьох років?

Дохід від операцій з продажу не частіше одного разу на рік об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу, які перебувають у власності фізичної особи менше трьох років, але були одержані у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб. При цьому, у разі продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, отриманих у спадщину, одержаний дохід буде оподатковуватися за ставкою 5% - для фізичних осіб – резидентів та за ставками 15%(17%) - для фізичних осіб – нерезидентів.

Чи підлягають оподаткуванню військовим збором лікарняні?

Так, оподатковуються. Враховуючи, що оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності і сума допомоги з тимчасової непрацездатності з метою обкладення податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати, то такі виплати є об’єктом оподаткування військовим збором.

Чи потрібно включати до доходу фізичної особи – підприємця кошти, які були помилково перераховані на розрахунковий рахунок?

Згідно із пунктом 177.1 статті 177 Податкового кодексу оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб - підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

Разом з тим, відповідно до пункту 177.2 статті 177 Кодексу, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Тому, якщо отримана фізичною особою – підприємцем на його розрахунковий рахунок помилково перерахована сума коштів була повернута, така сума не буде включатися до складу доходу суб’єкта господарювання.
26 августа 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

На Рівненщині виявлено 16 неоформлених найманих працівників та 19 випадків ...

Під час кожної перевірки, що проводилися цьогоріч аудиторами ГУ Міндоходів області, встановлені порушення законодавства. Зокрема, виявлено 16 нелегальних працівників, яких залучено до оподаткування.

Як сплачуватимуть податки призвані на військову службу

На допомогу нашим мобілізованим громадянам законодавці підготували ряд позитивних нововведень. Так, з 08 червня поточного року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих

Як в поточному році фізичним особам сплачувати податок на нерухоме майно

ДПІ у м. Рівному нагадує, що з 1 квітня 2014 р. набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, якими базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначено

Протягом січня 366 рівненчан задекларували свої доходи

За даними ГУ Міндоходів у Рівненській області, з початку 2014 року 366 декларацій про минулорічні доходи надійшло до податкових інспекцій краю. Загальна сума задекларованого доходу становить близько

На Рівненщині здійснюють діяльність близько 64 тисяч підприємств та підприє ...

На початок року в органах ГУ Міндоходів Рівненщини на обліку перебуває понад 19 тисяч юридичних та 45 тисяч фізичних осіб – підприємців. За минулий рік на податковий облік стало 866 юридичних осіб та
Популярные новости