Новости Ровно / Бизнес / ПАТ «Рівнегаз» безкоштовно повірило понад 13 тисяч газових лічильників

ПАТ «Рівнегаз» безкоштовно повірило понад 13 тисяч газових лічильників

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
ПАТ «Рівнегаз» проводить планову повірку лічильників у споживачів Рівненської області. Відповідні заходи передбачені нормами чинного законодавства та спрямовані на забезпечення достовірного обліку газу в регіоні. Окрім того, у вчасній повірці лічильника зацікавлений і сам споживач. Адже справний прилад обліку — це сплата лише за фактично використаний обсяг природного газу.

За 7 місяців 2014р працівники ПАТ «Рівнегаз» провели 13 638 планових повірок побутових газових лічильників у населення. Станом на 1 серпня 2014 року 1468 приладів визнано непридатними через погіршення їх вимірювальних характеристик. До кінця року працівники газового господарства планують перевірити ще 11 162 лічильники. Згідно із Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» справність приладів обліку газу та їх вимірювальні характеристики необхідно перевіряти кожних п’ять або вісім років, в залежності від типу приладу.

За терміном повірки повинні слідкувати дві сторони: і представники газового господарства, і споживач. Адже лічильник, не повірений згідно із Законом «Про метрологію», вважається не придатним до експлуатації.

Якщо споживач бачить, що у нього підходить термін до повірки лічильника, то він може не чекати повідомлення від газовиків, а самостійно звернутись до ПАТ «Рівнегаз» і узгодити дату її проведення. Орієнтувась про терміни повірки можна по року випуску лічильника, який написаний на табло приладу.

«Всі прилади обліку, що використовуються при транспортуванні і реалізації природного і скрапленого газу, підлягають державному метрологічному нагляду. Адже достовірний облік можуть забезпечити лише справні лічильники. Для зручності споживачів у нас на підприємстві створено Сервісний центр і його філію в м.Дубно, де за участю державних повірників – представників ДП «Рівнестандартметрологія», щорічно здійснюється повірка більш ніж 20 тисяч побутових лічильників», — зазначає головний метролог ПАТ «Рівнегаз» Олексій Тарасюта.

Періодична повірка лічильників газу та їхнє технічне обслуговування пов’язане з такою повіркою проводиться безкоштовно для споживача. У період відсутності лічильника оплата за газ нараховується за середніми показниками обсягів споживання відповідно до показників аналогічного періоду минулого року.

Якщо за результатами перевірки в лічильнику не виявлено жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається споживачу. У разі встановлення факту втручання у роботу лічильника з метою зменшення його показів, абонент буде змушений оплатити вартість зняття-встановлення приладу обліку, його ремонт, повірку та відшкодувати збитки завдані газопостачальному підприємству.

З моменту зняття лічильника до моменту його встановлення не повинно проходити більше місяця. Цей термін визначений у Договорі між газовим господарством і споживачем та збільшується лише тоді, коли лічильник визнано непридатним до експлуатації.

Про це повідомила спеціаліст зі зв’язків з громадськістю ПАТ «Рівнегаз» Вікторія Левчук.
26 августа 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Два села на Рівненщині залишаться без газу

Завтра, 22-го липня, «Рівнегаз» припинить подачу газу до сіл Малинськ Березнівського та Кузьмівка Сарненського району

Кому «Рівнегаз» встановлює лічильники безкоштовно?

За словами пані Зінаїди, мешканки четвертого будинку по вулиці Шухевича, газом її родина користується лише для приготування їжі. А тому впевнена, що після встановлення лічильника платитиме менше.

На Рівненщині визначили як економити газ

На сьогоднішній день тема політичної ситуації в Україні та її ворожих відносин з Росією у всіх на слуху. Нещодавно російський «Газпром» ще більше підлив масла у вогонь, призупинивши поставку газу в

Гаряча вода стане майже утричі дорожчою

Рівняни за один кубометр віддаватимуть понад 30 гривень, бо платитимуть теплопостачальному підприємству не лише за підігрів води, а й за саму воду

На Рівненщині здійснюють діяльність близько 64 тисяч підприємств та підприє ...

На початок року в органах ГУ Міндоходів Рівненщини на обліку перебуває понад 19 тисяч юридичних та 45 тисяч фізичних осіб – підприємців. За минулий рік на податковий облік стало 866 юридичних осіб та
Популярные новости