Новости Ровно / Бизнес / Як банки обдурюють рівнян: приклад

Як банки обдурюють рівнян: приклад

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)

Рівнянин Олексій показує дві смс у своєму смартфоні. У першому повідомленні банк дякує йому за повну виплату кредиту і сподівається, що співпраця продовжиться у майбутньому. Друге повідомлення надійшло за місяць. У ньому чоловіка «лякають» наявністю боргу «тіла кредиту» в одну копійку, що автоматично означає необхідність сплатити 3.210 грн. за відсотками.


- Коли зателефонував за номером вказаним у другому повідомленні, то жінка почала виправдовуватися: мовляв у неї такі дані в комп'ютері. Коли ж я сказав, що розберуся, бо не вперше, то у неї змінився тон і вона почала радити чекати дзвінка з відділення банку, бо може якась технічна помилка сталася, – розповідає Олексій.Спокійний сон у цьому випадку може забезпечити офіційна довідка про повне погашення кредиту, видана відділенням фінустанови. Так, у деяких банках ця послуга є платною – можна вважати, що ви купуєте собі час і спокійні нерви.


Юристи радять у подібних ситуацій критично ставитися до подібних повідомлень чи дзвінків, а також звертатися до міліції або прокуратури.


– Наявність у третіх осіб інформації по кредиту означає, що відбувається виток інформації, порушується банківська таємниця, гарантована законодавством, – розповідає рівненський юрист Іванна Смачило.


Іще одна неприємна «кредитна» історія сталася із рівнянкою Наталією. Жінка розповідає, що з чоловіком брали кредит на авто. Через різке здорожчення долару подружжя затримало виплату і «тіла», і відсотків на місяць.


– Хотіли домовитися про реструктуризацію, але банк на це не пішов. Надсилали смс щодо заборгованості, телефонували, часто це було пізно увечері. Було судове засідання, яке ініціював банк і після якого його штрафи скасували. Я у це час одержували гроші по народженню дитини і банк із цієї суми – я взагалі вважаю ці гроші ледь не святими – вираховував, навіть із зарплатної картки списували. Зрештою витребували суму, яку вони хотіли й заспокоїлися, – стисло переповідає те, що пережила, Наталія.


Рівнянка попутно згадує і досвід взаємодії з банком своєї подруги, подібний до розказаної першою історією про одну копійку заборгованості й нараховані шалені відсотки.


Про те, як банк видурив 72 гривні, розповiв іще один Олексій. Чоловік мав на картковому рахунку зазначену суму. Одного вечора він вирішив перевірити стан рахунку і був здивований «нулям» в інтерфейсі інтернет-банкінгу.


– Ясна річ, вирішив з’ясувати з якої це «радості». Гаряча лінія не відповідала, довго слухав запис про те, який цей банк чудовий. Після 5-6 невдалих спроб, я пішов у відділення, де мені пояснили: якщо карткою жодного разу не скористалися після нового року, щомісячна абонплата складає 10 грн. і коли сума стає меншою ста гривень, то весь залишок автоматично анулюється на користь банку. Я сказав, що подаватиму до суду, а у відповідь почув нахабне: спробуйте, може вдасться, – обурюється Олексій.


Певно найкращий спосіб убезпечити себе від шахраїв або маніпуляцій із боку банку – не брати кредитів. Однак, якщо без цього не можете, то передусім порадьтеся із фінансовими консультантами, яким довіряєте, щодо конкретної фінансової установи. Такі люди, як правило, знають інформацію з усіх банків і можуть порадити найкращі умови. Окрім цього уважно читайте все, що вам дають підписувати в банку. Здавалося б це банальні поради, але їхнє дотримання збереже ваш час, гроші та нервові клітини.


А взагалі сьогодні треба навчатися не лише письмовій грамотності, а й фінансовій.За материалами сайту ВСЕ
08 июля 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

У Рівному багатодітний батько з Луганщини збирає кошти на термінову пересад ...

Тиждень тому до Рівного прибула родина Гончаренків з п’яти чоловік з міста Красний Луч Луганської області. Наразі сям’я проживає у знайомих. Намагається знайти роботу.

Олексій Губанов більше не депутат Рівнеради?

Про те, що екс-заступник голови облдержадміністрації, екс-голова фракції Партії регіонів у Рівнераді Олексій Губанов написав заяву про складання депутатських повноважень у міськвиконкомі говорять

Рівнянка віддала вісім тисяч гривень псевдоміліціонерам і прийшла у міськві ...

Там їй повідомили, що чоловіка тут нема і ніякої дтп за його участі не зафіксовано. Жінка зрозуміла, що її ошукали.

Банк на Київській у Рівному пограбували троє невідомих у масках

Вони забрали дві камери відео спостереження та пошкодили цеглиною одне з вікон. Вже є офіційна інформація правоохоронців щодо даного інциденту.

Рівненський міський суд заступився за виховательку Будинку дитини

Мешканка Рівного, котра працює вихователем у КЗ "Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини", в суді довела, що керівник комунального закладу безпідставно застосував до неї дисциплінарне