Новости Ровно / Транспорт / З початку березня маршрутки № 38 поїдуть через центр

З початку березня маршрутки № 38 поїдуть через центр

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Про це, а також про загальний стан і проблеми громадського транспорту в Рівному розповів Віталій Миронюк, начальник управління транспорту і зв’язку Рівненського міськвиконкому.

– Останнім часом від басівкутської громади надходить багато скарг на транспортне обслуговування району, – констатував факт Віталій Миронюк. – Люди ініціювали петицію до міського голови з проханням організувати ще один маршрут, який би з’єднав Басів Кут із центром міста. До Басового Кута нині курсує шість маршрутів, а саме 37-й, 42-й, 43-й, 44-й, 38-й і 63-й. Кількості автобусів на них достатньо, якби це вони їздили регулярно. Та склалася така ситуація, що водії із Рівного масово покидають роботу і їдуть працювати до Польщі та Прибалтики. За два останні місяці виїхали на роботу за кордон близько сотні водіїв. І місто через це щодня недоотримує на лініях по 50–60 автобусів. Змінились інтервали руху, усе частіше на маршрутки нарікають пасажири.
З початку березня маршрутки № 38 поїдуть через центр
У Басовому Куті нема великих пасажиропотоків. Найкраще там працює 38-й маршрут, який відкрили, щоби підвозити працівників підприємства «Агроресурс». Там ходять 19 автобусів, і нарікань на їхню роботу практично не буває.
Ми в управлінні транспорту розглядали кілька варіантів поліпшення транспортного забезпечення Басового Кута. Вирішили, що відкривати додатковий маршрут нема потреби, та й нема можливості. Посилити 43-й і 44-й (на кожному з них раніше ходило по п’ять машин) місто теж не зможе, адже ніхто не висловив бажання там працювати. Згадаймо, наше управління, реагуючи на зауваження басівкутців, торік у листопаді й грудні розірвало за невиконання визначеної кількості рейсів та через недотримання графіків руху два договори з перевізниками. Ми надіялися, що залучимо інших перевізників. На жаль, два графіки залишилися відкритими, й машин на цих маршрутах тепер усього вісім. А якщо з них одна-дві не виходять на лінію, складається справді неприємна ситуація: інтервали руху становлять більше 20, а то й всі 40 хвилин.

За два останні місяці з Рівного виїхали до Прибалтики і Польщі майже 100 водіїв маршруток. У нас вони заробляють 5–6 тисяч гривень на місяць, а в Польщі – до тисячі євро плюс безкоштовне житло і сніданки.

Щоб забезпечити людей громадським транспортом, прийнято рішення розділити маршрут № 38 на дві частини. Від Північного до 12-ї школи маршрутки рухатимуться, як і раніше. А від 12-ї школи половина маршруток піде за старою схемою, а інша – повертатиме на вулицю Соборну, повезе пасажирів через центр, а далі, за «Лагуною», поїде вулицею Дворецькою, заїде до «Агроресурсу» і виїде на вулицю Басівкутьську. На цій ділянці рух маршруток № 38 стане зустрічним.

У перших числах березня таку новацію вже запроваджено. Я сподіваюся, що цей експеримент дасть вдалі результати й допоможе зняти незадоволення людей транспортом на басівкутському напрямі.
Проблеми з транспортним сполученням з’явилися не тільки в Басовому Куті. Є нарікання і від золотіївців, від мешканців Північного. Найгірше те, що ось ми розірвали дві угоди і зараз закінчуються терміни низки договорів на перевезення, то на березень ми оголосили конкурс на звільнені автобусні маршрути. Та я не впевнений, що знайдуться охочі працювати хоча б на половині ліній, що звільняються. На транспортників насувається криза. У місті залишився десяток маршрутів, які ще забезпечують нормальні доходи. Але в загальному картина – не надто оптимістична. І тільки тролейбусними перевезеннями ми зможемо у великій мірі врегулювати цю проблему. Я дуже сподіваюсь на підтримку депутатами питання про відшкодування транспортникам вартості перевезення пільговиків. Якщо воно не буде запроваджене, то такі самі нарікання, які ми чуємо з Басового Кута, вже скоро надійдуть із Колоденки, Тинного, – з усіх окраїн, де нема тролейбусного руху.

Людмила МОШНЯГА
24 февраля 2017 /
Источник: 7d.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Перевізники маршрутів №№ 33 та 37 отримали останнє попередження

Що ще мала зробити міська влада, щоб перевізники, які обслуговують маршрути за №№ 33 і 37 дотримувалися затверджених в умовах договору графіків та інтервалів руху? Упрошувати їх, сідати комусь до

У місто повернеться перший автобус

У Рівному повторно засідав конкурсний комітет, щоб визначити перевізників, які надаватимуть послуги з перевезення пасажирів.

У Рівному відновлюють роботу двох автобусних маршрутів

Так, вже невдовзі на вулицях міста знову з’являться пасажирські мікроавтобуси під №2, які курсуватимуть за маршрутом «Північне кільце — Торгові центри».

Тендер на пасажирські перевезення проминув незвично тихо

У Рівному відбувся тендер, який розподілив міські маршрути на 2015 рік.

У Рівному поменшає маршруток

Вже з початку наступного місяця на 62-му маршруті, який дублює маршрут першого тролейбусу курсуватиме менше автобусів.
Популярные новости