Новости Ровно / АТО в Украине / На Рівненщині ініціюють програму психологічної підтримки учасників АТО

На Рівненщині ініціюють програму психологічної підтримки учасників АТО

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
40-50 відсотків військових, котрі брали участь в АТО страждають на посттравматичний синдром – констатують психологи Рівненщини.

«На передовій бійці проявляють готовність померти. Це насамперед пов’язано із провиною за те, що вони не зуміли вберегти життя своїх побратимів. У таких людей спостерігається загострене відчуття справедливості», — розповіла доцент кафедри філософії НУВГП Оксана Сарнавська. Викладачка певний час працювала із бійцями батальйону «Айдар» у зоні АТО. «Для того, аби зрозуміти психологію солдат, ми жили в наметах поряд із ними», — пояснила вона.

«Хлопці повертаються із зони бойових дій з іншим світосприйняттям. У них відбулася переоцінка цінностей. Такі люди відчувають образу, зраду. Разом з тим, у них з’являється нерозуміння, що робити далі», — доповнила психолог Ольга Яковлєва.

Такі люди потребують психологічного супроводу, переконані психологи. Аби витримати стрес та адаптуватися до мирного життя, їм потрібна підтримка.

З цією метою психологи, психотерапевти, волонтери, громадські активісти, медики військового шпиталю, представники державної влади та місцевого самоврядування напрацювали пропозиції до нової обласної програми. Її заходи будуть спрямовані на психологічну реабілітацію та підтримку, в першу чергу, учасників АТО, а також їхніх сімей.

Про це повідомили з Рівненської ОДА.
10 октября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

Військові медики з Рівненщини рятують життя військовим на передовій

30 липня, з Рівного до районів виконання завдань виїхала лікарсько-сестринська бригада гарнізонного військового госпіталю.

Громадські активісти відвідали батальйон територіальної оборони Рівненської ...

Нещодавно делегація від Дубровицького району побувала на території військового полігоні Рівненської області.

На батальйон територіальної оборони з обласного бюджету виділили понад 2 мі ...

Депутати Рівненської обласної ради затвердили Програму матеріально-технічного забезпечення 2-го батальйону територіальної оборони Рівненської області на 2014 рік. Відповідно до кошторису депутати

Рівненських журналістів вчили надавати першу допомогу

Врятувати життя та надати першу медичну допомогу навчали нині медики рівненських журналістів. Занепокоєні складною ситуацією в країні та можливістю виникнення бойових дій лікарі вирішили підготувати

У Рівному школярам розказують, як живуть люди з обмеженими фізичними можлив ...

Хто такі люди з обмеженими фізичними можливостями, як вони живуть і чим займаються тепер знають і учні ліцею "Елітар". Там сьогодні провели урок толерантності для школярів 8 та 10 класів. У ліцей
Популярные новости