Новости Ровно / АТО в Украине / На Рівненщині виготовляють «буржуйки» для бійців АТО

На Рівненщині виготовляють «буржуйки» для бійців АТО

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Щоб бійці могли обігрітися, висушити одяг, підігріти їжу чи закип’ятити чай вже найближчим часом для них відправлять першу партію «буржуйок», вироблених на Рівненщині руками місцевих майстрів.

Допомогти протистояти холоду військовим на сході країни взялися працівники Здолбунівського вагонного депо, яке очолює депутат обласної ради Йосип Гаврищак. На підприємстві вдосталь основного матеріалу для виготовлення пічок — це повітряні резервуари зі списаних вагонів. Як зробити буржуйку компактною та практичною у використанні думали цілим колективом вагонного депо. І таки придумали. Виготовили її універсальною, вона може працювати і на дровах, і на рідкому паливі. Там є спеціальний лоток, куди можна наливати солярку чи інше мастило.

— Де хлопцям там дров взяти? Дощ, бруд, мокре все. А солярка чи масло то в них має бути, — розповів газоелектрозварювальник Петро Тарадайко, який брав безпосередню участь в проектуванні буржуйки.

Вага буржуйки близько 20 кілограмів. А це кажуть майстри, має велике значення. Адже транспортувати її, для військових не буде складно. Для порівняння, чугунна буржуйка старого зразка важить 80 кілограмів. Йосип Гаврищак каже, що з проханням зробити пічки до нього звернулися військові, які беруть участь у бойових діях на Донбасі.

— У солдат часто виникає потреба переміщуватися з одного окопу в інший, а та колишня військова буржуйка дуже громістка і важка. Тому ми конструктивно попрацювали, щоб солдатам її було легко переміщувати. І ще продумали, щоб зверху можна було поставити чайник, — розповів депутат.

За тиждень, у позаробочий час, було змайстровано одинадцять таких пічок. При потребі, люди готові вийти у вихідні й будуть працювати, бо всі прекрасно розуміють, що українські бійці потребують допомоги.

— Потреба є в сотнях, а то і в тисячах таких буржуйок. Тому ми зараз будемо налагоджувати роботу, щоб в максимально короткий термін виготовити якнайбільше таких пічок, — розповів голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.
08 октября 2014 /
Источник: Новости Ровно - rovno.rv.ua
Автор: Виктор Ровно
Похожие новости

На Рівненщині діятиме Координаційний центр допомоги силам АТО

Починаючи з 29 липня в Рівному збір всієї гуманітарної допомоги для військовослужбовців та добровольців, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, відбуватиметься

На Рівненщині діятиме Координаційний центр допомоги силам АТО

Починаючи з 29 липня в Рівному збір всієї гуманітарної допомоги для військовослужбовців та добровольців, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, відбуватиметься

Голова Рівненської облради популяризує бібліотеки

У рамках робочих візитів до комунальних закладів обласної ради, голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов відвідав Рівненську обласну універсальну наукову бібліотеку.

На батальйон територіальної оборони з обласного бюджету виділили понад 2 мі ...

Депутати Рівненської обласної ради затвердили Програму матеріально-технічного забезпечення 2-го батальйону територіальної оборони Рівненської області на 2014 рік. Відповідно до кошторису депутати

Як зробити Рівненську облраду відкритою - порадить громада

Контролювати роботу обласної ради - це право громади, переконують громадські активісти і зазначають: на Рівненщині це право дещо обмежене. Як стимулювати Рівненську облраду працювати відкрито і
Популярные новости