Особливості оподаткування допомоги на лікування та медичне обслуговування

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
«Який порядок надання допомоги на лікування, коли та за яких умов вона є об'єктом оподаткування, як відобразити конкретну виплату в податковому розрахунку за формою №1ДФ?» – досить часто з такими запитаннями звертаються до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Рівному суб’єкти господарювання, як юридичні, так і фізичні особи. Допоможемо їм розібратись у тонкощах зазначених виплат.

Згідно з пп. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку, у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів його роботодавця, за наявності відповідних підтвердних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.

Норми пп. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 ПКУ можуть бути застосовані роботодавцем за наявності відповідних підтвердних документів, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податку (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг).

Такими підтвердними документами можуть бути документи, що підтверджують потребу фізичної особи - платника податку в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податку), документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

Відповідно до пп. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

ПКУ не визначає відмінностей в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб та військовим збором сум допомоги для оплати вартості таких послуг в Україні або за кордоном.

Дохід у вигляді коштів або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів, зокрема, його роботодавця у формі №1ДФ відображається під ознакою доходу «143».

Щодо обкладення допомоги на лікування єдиним внеском, то постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року №1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, відповідно до п. 14 розділу I якого матеріальна допомога разового характеру, що надається окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, не є базою нарахування єдиного внеску.

Роз’яснення з даного питання наведено в листі ДФС України від 19.08.2016 р. №18024/6/99-99-13-02-03-15.
17 сентября 2016 /
Источник: rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Про доходи, з яких слід утримувати військовий збір

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» продовжено справляння військового збору до набрання

Рівняни отримали понад 10,5 тисяч адміністративних послуг від податківців ...

Фахівцями Центру обслуговування платників ДПІ у м. Рівному за перше півріччя 2015 року надано 10506 адміністративних послуг.

Податкова соціальна пільга: які підстави для її отримання

ДПІ у м. Рівному нагадує, що для отримання податкової соціальної пільги платнику податку на доходи фізичних осіб необхідно подати роботодавцю заяву про застосування пільги. Разом із заявою надаються

Що необхідно знати про сплату податку на доходи при продажу нерухомості

Нещодавно до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Рівному звернувся платник із доволі цікавим запитанням

Фахівці ДПІ у Рівному відповідають на запитання рівненських платників пода ...

Фахівці ДПІ у Рівному відповідають на запитання рівненських платників податків
Популярные новости
Правом на податкову знижку можна скористатись до кінця рокуБільш як півтори тисячі адмінпослуг з питань реєстрації РРО надано фахівцями ДПІ у м.Рівному з початку цього року
Loading...