Матеріальна допомога від профспілки: коли не оподатковується

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Аби профспілка змогла організувати виплату матдопомоги своїм членам, витрати на такий захід перш за все мають бути заплановані в її річному кошторисі. Рішення щодо здійснення конкретної виплати члену профспілки в певному розмірі ухвалене виборними органами профспілкової організації, оформляють, як правило протоколом на підставі якого, власне, і здійснюють виплату матдопомоги.

При цьому профспілка як податковий агент зобов’язана утримувати й сплачувати податок на доходи з виплат і відшкодувань членам профспілки (пп.168.1.1 Податкового кодексу України).

Однак, пп.165.1.47 Податкового кодексу України дозволяє не утримувати податку з виплат і відшкодувань членам профспілки, але до певної межі (у 2015 році – 1710 грн.) стосовно кожної окремої особи в розрахунку на рік. Суму перевищення оподатковують як додаткове благо за ставками 15 % (20%).

У розділі І розрахунку за формою № 1ДФ неоподатковану суму фіксують з ознакою доходу «167», а оподатковану (суму перевищення) – з ознакою «126».

Окрім того, з оподатковуваного перевищення профспілці доведеться сплатити й 1,5 % військового збору. Тож сума такого оподатковуваного доходу та утриманого з нього військового збору потрапляє до відповідних показників розділу ІІ ф.№ 1ДФ.

А ось єдиний внесок (єдиний соціальний внесок) з матеріальної допомоги сплачувати не потрібно, бо у випадку матеріальної допомоги від профспілки йдеться не про зарплатні виплати.
Звертаємо увагу: у разі виплати у 2015 році нецільової матеріальної допомоги не членам профспілки від обкладення податком на доходи та військовим збором звільняється сума в межах 1710 грн. сукупно за рік відповідно до пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 ПКУ. При цьому суму такої неоподатковуваної матдопомоги не члену профспілки відображають у формі №1ДФ з ознакою доходу «169». Суму ж перевищення оподатковують як додаткове благо за ставками 15 (20%) та відображають з ознакою доходу «126». Щодо військового збору, то його потрібно сплачувати з тієї частини нецільової мат допомоги, яка підлягає обкладенню податком на доходи.
28 декабря 2015 /
Источник: rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Про доходи, з яких слід утримувати військовий збір

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» продовжено справляння військового збору до набрання

Рівняни ще мають час на отримання податкової знижки

До ДПІ у м. Рівному у поточному році жителями Рівного подано 2773 декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році. Відповідно до Податкового кодексу України громадяни, що подали до 1

ДПІ інформує: військовий збір і фізичні особи-підприємці

Серед інших змін в податковому законодавстві, які почали діяти з січня поточного року, на особливу увагу заслуговують новації в справлянні військового збору.

ДПІ інформує: про зміни в оподаткуванні військовим збором

У січні 2015 року платниками Рівного вже сплачено до бюджету 2,1 млн. грн. військового збору. Загалом за серпень — грудень 2014 року для потреб армії до зведеного бюджету надійшло майже 20 млн. грн.

Фахівці ДПІ у Рівному відповідають на запитання рівненських платників пода ...

Фахівці ДПІ у Рівному відповідають на запитання рівненських платників податків
Популярные новости
З початку року Центром обслуговування платників ДПІ у м.Рівному надано більше 14 тисяч адмінпослуг
Loading...