Рівнян консультували під час «гарячої лінії» щодо новацій в оподаткуванні

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Нещодавно для платників Рівного було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Новації в оподаткуванні, зокрема щодо застосування РРО. Оподаткування доходів фізичних осіб. Електронні сервіси Державної фіскальної служби України». Податківці не залишили без уваги жодного запитання. Пропонуємо відповіді на деякі із запитань, які цікавили дозвонювачів "гарячої лінії".

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума доходу, отриманого фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності?

Так, підлягає. Фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотка чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.

Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік, а термін сплати збору – до 19 лютого 2016 року.

При яких умовах платник єдиного податку ІІІ групи повинен застосовувати РРО?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, зокрема, платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. При цьому застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Працівник працює неповний робочий день (на 0,5 ставки), чи можна до його зарплати застосовувати податкову соціальну пільгу?

Статтею 56 КЗпП визначено випадки, за яких може встановлюватись неповний робочий день, зокрема за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Отже, якщо працівник працює на підприємстві на 0,5 ставки (неповний робочий день) за трудовим договором (контрактом) і отримує заробітну плату (у визначенні Податкового кодексу), він має право на застосування до нарахованої заробітної плати податкової соціальної пільги, встановленої пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу, за умови дотримання вимог цієї статті.

Працівник має двох дітей, одному з яких у серпні виповнилось вісімнадцять років. Чи може такий працівник продовжувати користуватися податковою соціальною пільгою?

Підпунктом 169.3.3 п. 169.3 ст. 169 Податкового кодексу визначено, що податкові соціальні пільги (ПСП), встановлені для цих категорій платників податків, надаються до кінця року, в якому дитина досягає 18 років.

Платник податку, який утримує двох дітей віком до 18 років, має право на пільги, встановлені пп. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу у розмірі 100% суми пільги, визначеної пп. 169.1.1 цього пункту у розрахунку на кожну дитину.

При цьому згідно з абзацом другим пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП одному з батьків у випадку та

розмірі, передбачених підпунктами 169.1.2 та «б» пп. 169.1.3 п. 169.1 цієї статті, визначається як добуток суми, встановленої в абзаці першому цього підпункту, та відповідної кількості дітей.

Отже, до кінця 2015 р. працівник матиме право на пільгу в розмірі 100% на дітей: 2 х 609 грн. = 1218 грн. При цьому розмір його нарахованої заробітної плати не повинен перевищувати 3420 грн. (1710 грн. х 2 (дітей)).

Як правильно застосовувати податкову соціальну пільгу, якщо заяву про застосування ПСП подано в середині місяця (з дня подання заяви - пропорційно відпрацьованим дням чи до місячного доходу того місяця, в якому подано заявку працівником)?

Відповідно до абзацу першого підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2015 році — 1710 грн.).

Згідно з підпунктом 169.2.1 пункту 169.2 статті 169 Податкового кодексу податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Якщо заяву і підтвердні документи надано не з початку місяця, ПСП застосовується до всієї суми доходу у вигляді заробітної плати, нарахованого в такому місяці.

Наприклад, працівник працює з 10 червня 2015 року, а заяву на застосування ПСП отримано роботодавцем 25 червня 2015 року. У такому випадку незалежно від дня подання заяви працівник має право на застосування пільги для місячного доходу, а не пропорційно відпрацьованому часу з 25 червня 2015 року.

Чи необхідно щороку подавати заяву про застосування податкової соціальної пільги?

Нормами Податкового кодексу не передбачено щорічне подання заяви про застосування податкової соціальної пільги. При цьому, якщо у платника податків виникає право на застосування податкової соціальної пільги з інших підстав ніж тих, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.

Чи може платник податків протягом дня відправити повторно звітність в електронному вигляді, у тому числі для виправлення показників раніше поданої?

Обмежень щодо надсилання платником податків протягом одного дня декількох звітних документів в електронному вигляді за різними податковими деклараціями, розрахунками немає.

Платник має право повторно відправляти податкові декларації, розрахунки у разі виправлення помилок до закінчення граничного строку подання декларації, вказавши при цьому тип документа «звітний новий».

Якщо платник податків надіслав до контролюючого органу кілька примірників одного податкового документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважається електронний документ, отриманий контролюючим органом останнім за умови, що його було прийнято до бази даних контролюючого органу та платнику податків надійшла про це друга квитанція.
02 сентября 2015 /
Источник: rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Єдиний податок і РРО

В Державній податковій інспекції у м.Рівному зареєстровано 1700 реєстраторів розрахункових операцій, які використовують у своїй діяльності понад півтори тисячі суб’єктів господарювання, як юридичних,

Єдиний податок і РРО

На сьогодні в Державній податковій інспекції у м.Рівному зареєстровано 1640 реєстраторів розрахункових операцій, які використовують у своїй діяльності понад півтори тисячі суб’єктів господарювання,

Рівняни ще мають час на отримання податкової знижки

До ДПІ у м. Рівному у поточному році жителями Рівного подано 2773 декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році. Відповідно до Податкового кодексу України громадяни, що подали до 1

Податкова соціальна пільга: які підстави для її отримання

ДПІ у м. Рівному нагадує, що для отримання податкової соціальної пільги платнику податку на доходи фізичних осіб необхідно подати роботодавцю заяву про застосування пільги. Разом із заявою надаються

Платники Рівного сплатили до бюджету понад 88 млн. грн. податку на прибуток

Саме така сума податку на прибуток надійшла у січні-жовтні 2014 року до Державного бюджету від суб’єктів господарювання, які перебувають на обліку в ДПІ у м.Рівному.
Популярные новости
З початку року Центром обслуговування платників ДПІ у м.Рівному надано більше 14 тисяч адмінпослуг
Loading...