Податкові пільги для учасників АТО

Вы согласны с этим?:
(голосов: 1)
Податковим кодексом України (ПКУ) передбачені деякі преференції для учасників антитерористичної операції на сході України. Зокрема, відповідно до ст. 165 ПКУ не оподатковуються доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги відповідно до вимог Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Також передбачається пільга і для самих благодійників – не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО.

Поряд із цим, не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення АТО або особам, які вимушено її покинули.

Відповідно до ст. 164 ПКУ пенсії людей, які стали інвалідами під час АТО, а також пенсії, які надаються членам сімей загиблих через АТО, не підлягають оподаткуванню.

Від оподаткування військовим збором звільняються доходи у вигляді грошового забезпечення на час безпосередньої участі особи в антитерористичній операції. При цьому підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором здійснюється на підставі витягів з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки про залучення таких осіб до проведення антитерористичної операції та наказів оперативного штабу з управління антитерористичною операцією про прибуття (вибуття) таких осіб до (із) складу сил і засобів, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції.

Зазначені документи командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів), керівники установ, організацій та підприємств, у складі яких проходять службу чи працюють особи, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, подають до відповідної бухгалтерської служби для здійснення розрахунків.

Крім того, не обкладаються податком на додану вартість операції з імпорту та поставки касок, шоломів, бронежилетів та інших спецзасобів захисту, оптичних приладів для зброї, а також ліків і медикаментів, призначених для учасників АТО, чиє здоров’я було порушене (Перехідні положення ПКУ).
20 января 2016 /
Источник: rovno.rv.ua
Комментарии
Loading...

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

comments powered by Disqus
Похожие новости

Учасників АТО звільнили від сплати військового збору

Військовим збором не оподатковуватиметься грошове забезпечення безпосередніх учасників антитерористичної операції. Такі зміни до Податкового кодексу внесені Законом України від 18 червня 2015 року №

Жеребки на земельні ділянки кидатимуть 24 липня

До уваги учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції!

Петро Порошенко почув депутатів Рівненської облради

Ще 3 жовтня обласні обранці затвердили звернення до Президента України щодо визнання бійців добровольчих батальйонів, які проходять службу на Сході та Півдні України, учасниками антитерористичної

На які пільги можуть розраховувати родичі загиблих під час АТО військовослу ...

«Чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (пункт 1 стаття 10) поширюється на сім’ї військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на

На Рівненщині діятиме Координаційний центр допомоги силам АТО

Починаючи з 29 липня в Рівному збір всієї гуманітарної допомоги для військовослужбовців та добровольців, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, відбуватиметься
Популярные новости
З початку року Центром обслуговування платників ДПІ у м.Рівному надано більше 14 тисяч адмінпослуг
Loading...